top of page

Apie knygą

Tokių spalvingų antraščių ne krepšinio temomis, kiek atsirado per šiuos sezonus, daugiau nepasitaikė“, – šypsosi „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, prisimindamas 2008-2013 metus. Šis laikotarpis ryškiai šviečia ne tik šiemet 75-metį mininčio klubo istorijoje, bet ir sirgalių bei krepšininkų atmintyje.
 

LKL rungtynių boikotas, atlyginimo atėjusi išsireikalauti apsaugos įmonė, 10 litų į „Žalgirio“ biurą atnešęs kukliai apsirengęs senolis, su 150 tūkst. litų grynaisiais namo važiavusio Jono Mačiulio automobilio užblokavimas.
 

Arvydo Sabonio, Gintaro Krapiko, Manto Kalniečio, Pauliaus Jankūno, kitų krepšininkų ir trenerių papasakotos istorijos, kurios nugulė knygoje „Aš – stebuklas, jūs nepastebėjote? Neeiliniai Kauno „Žalgirio“ metai valdant Vladimirui Romanovui“, privers nusišypsoti ir visai kitomis akimis pažvelgti į patį keisčiausią „Žalgirio“ gyvavimo laikotarpį.
 

Be abejo, pagrindinį vaidmenį jame atliko Vladimiras Romanovas. Gelbėtojas, vyr. treneris, gydytojas. Kokių tik pareigų komandos valdymo laikotarpiu neužėmė garsus verslininkas. Jis tikrino krepšininkų sveikatą su „Odos dujų analizatoriumi“, perduodavo treneriams lapelius su krepšininkų žaidimo minutėmis ir numatytais keitimais, nusprendė, kad komandai vadovaus patys žaidėjai. V. Romanovui nepaklususį tuometinį klubo vyr. trenerį Darių Maskoliūną apsauginiai neįleido į treniruotę.
 

Kvapą gniaužiančios ir humoro pilnos istorijos leis pažinti iki šiol viešai neskelbtas „Žalgirio“ komandos nuotaikas tais neeiliniais 2008-2013 metais.

104430202_RD_6058_8B6ED3B17392A21A550A5A

Apie autorių

Jonas Miklovas yra vienas ryškiausių šiandieninių Lietuvos krepšinio žurnalistų, 2018 metais išrinktas geriausiu šalies sporto žurnalistu. Dirbdamas tinklalapyje „BasketNews.lt“, jis pastarąjį dešimtmetį iš arti nušvietė Kauno „Žalgirio“ pasiekimus aikštelėje ir šalia jos, įskaitant Vladimiro Romanovo valdymo laikotarpį. Ši knyga – pirmoji J. Miklovui ir tuo pačiu apskritai pirmoji apie „Žalgirį“ po Nepriklausomybės atgavimo.

„Tai, kad gyveni istoriniais laikais, supranti tik po kažkiek laiko. Kažkas panašaus nutiko ir su V. Romanovo era „Žalgiryje“ – tada matėme, kad dedasi neeiliniai dalykai, bet tik po kelių metų supratome, kad tai yra istorija, kuri privalo būti įamžinta, – sakė J. Miklovas. – Ši knyga sukasi apie V. Romanovą, bet pagrindinis jos herojus yra „Žalgirio“ komanda – jos žaidėjai, treneriai, personalo nariai, vadovai. Jų dėka galime susipažinti su įvykiais, kurie, tikiu, bus įdomūs ir ateities kartoms.“

13661998_10157248275980611_3383569246163
bottom of page